Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Total War: Rome 2'nin Türkçe Ansiklopedisi

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 11 Eylül 2013 Çarşamba — Saat: 23:56:00

Biliyorsunuz ki total war rome 2 Türkçe dil desteğiyle sunuldu. Ve her şeyiyle Türkçe -ses hariç-. Böyle oyunları oynamak elbette zevkli ama özellikle de medieval tutkunları bu zevki iki katı yaşıyordur. Ama oyunda kimi insanlarca -bunlara ben de dahilim- ansiklopedi Türkçe değildi. Bunun için çok uğraştım başaramadım en sonunda sormak aklıma geldi. Resmi forumlarına sorunca bir kullanıcıdan cevap aldım:
Hello there. Try to remove files "local_en.pack" and "local_en_rome2.pack" from "Steam\SteamApps\common\Total War Rome II\data". Also don't rename "tr" folder. Just remove "en".
Btw, just tried to start game in turkish. Works fine for me. Encyclopedia in turkish language.
Anlamı şu, "local_en.pack" ve "local_en_rome2.pack" dosyalarını oyunu yüklediğiniz yerin içindeki data klasöründen başka bir yere, örneğin masaüstünüze taşıyın. Oyunu nereye kurduğunuzu bilmiyorsanız oyunun simgesine sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyin (menüde yoksa özelliklerde vardır). Encyclopedia klasörünün içindeki "en" klasörü de aynı şekilde masaüstünüze taşıyın. Oyunu açtığınızda ansiklopedi de Türkçe olmalı. Eğer oyunda da bir sorun yoksa masa üstüne taşıdığınız dosyaları silebilirsiniz.
Oyun içi ansiklopedi görüntüsü. Büyütmek için tıklayabilirsiniz.
Enhanced by Zemanta


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver