Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Mükemmel Bir İnteraktif Programlama Dili Eğitim Sitesi

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 5 Mart 2013 Salı — Saat: 17:01:00

Sizlere bir web sitesi tavsiye etmek istiyorum. Ben öyle pek web sitesi tavsiye eden biri değilim normalde ve bu bir ilk olacak galiba. Pardon 2. Çünkü ilk önerim acikakademi.comdu. Bu site kendi dilimizde gelmiş geçmiş en büyük bütçeli ve en güçlü eğitim sitesi. Hatta interaktif bölümünde bir ilk.

Gerçekten mükemmel bir site. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Tam olarak: "anlatılmaz yaşanır" tarzından. Eğer hevesliyseniz, size sadece sabretmek kalıyor. Sonrasında istediğiniz gibi bir yazılımcı olabilirsiniz. Sabır dediysem öyle ufak tefek sabır değil, bu işin sonunu görebilecek kadar sabır. Çünkü bir yazılım dilini öğrenmek çok zor. Fakat her ne kadar zor olsa dahi sonradan diğer dilleri öğrenmek çok basitleşiyor. Bizim Türkçemiz ve Azerbaycan Türkçesi gibi bir fark oluyor ortada. Yolumuzu kolaylaştırmak ve bize yardım etmek içinse acikakademinin yanısıra yeni teknolojilerin de getirdiği niğmetlerden faydalanıp acikakademi tarzının biraz dışına çıkarak bize hizmet sunan bir site daha var: codecademy.com

Bu websitesi sizlere jquery, javascript, web temelleri, python, rubby ve hatta api (twitter ve google) leri kullanma eğitimleri bile veriyor. Ayrıca bir üniversite gibi gruplara katılıp tartışmalara eşlik edebilir, bulunduğunu konunun Soru - Cevap (Q&A) larına da katkı yapabilir, soru sorabilirsiniz. Öyle düğmeye basıp tak diye almak yok sorunun cevabını. Soru - Cevap kısmından araştırma yapacaksınız yada soracaksınız. Çok büyük bir ihtimalle daha önceden sorulmuştur sizin sorunuz. Arama yapmanızı öneririm. Bu sitede size, acikakademide olduğu gibi sesle anlatmak yerine egzersizler yaptırıyor. Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklı olur. Benden bu kadar. Gerisi sizin SABRINIZA kalmış. Dinlerseniz tavsiyem: sonuna kadar dayanın. Her duraksadığınızda olsun devam diyin. Başka çareniz yok çünkü. Ha üstün zekasınızdır, takır takır yaparsınız bilemem. Her yerde söylemeyin nazar değer.

Bu arada size bir iyi bir kötü haberim var. Kötü haber: sitenin dili ingilizce, iyi haberse: çok zor bir ingilizce kullanmamışlar. Çok çok google translate'i kullanırsınız.

Altı üstü bir web sitesi tavsiye edecektim. Yine dayanamadım çok yazdım :). Hoşçakalın, milletiniz için yaşayın.
----
Şu saatlerde (20:10) PHP dersleri de eklenmiş. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver