Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Windows 8 Uyumlu AMD Radeon Ekran Kartı Sürücüsü ve AMD Control Center

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 9 Aralık 2012 Pazar — Saat: 16:05:00

Windows 8 yükledikten uzun zamandır muzdarip olduğum bir sorun vardı. Amd ekran kartına geçiş yapmak imkansızdı çünkü sürücüleri ve amd catalyst control center denilen bilgisayarı istenildiğinde ekran kartına, istenildiğinde intel görüntü çipsetine (oyun/performans/şarj süresi vs. için) geçiren program win 8 için kullanılamıyordu. Doğal olarak üst seviye oyunlar oynandığında ayarları kısmak zorunda kalıyorduk. Sürücü çıkarma işinde hp ve amd hep geç kalıyorlar ve müşterileri doğal olarak mağdur oluyordu. Sonunda lütfedip sürücünün ve amd catalyst control center'ın windows 8 uyumlusunu çıkarttılar. Buradan indirebilirsiniz.

Ufak bir bilgi vereyim: Temiz kurulum yapın. Temiz kurulumdan kastım eğer uyumsuz sürümünü yüklediyseniz önce onu kaldırın, sonra güncel sürücüyü kurun. İki tane ekran kartı desteklediğini yazıyor ama amd radeon 6x ve 7x serilerini destekler. İyi oyunlar/geliştirmeler..
AMD RADEON Catalyst Control Center - Geçişli Grafikler#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver