Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Php ile include Sorunu

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 7 Aralık 2012 Cuma — Saat: 23:51:00

Ufak bir bilgi:
Eğer php ile sanal yöre (web) yazılımı yapıyorsanız ya da tasarlıyorsanız illa ki reqiure ya da include yapmışsınızdır (dikkat include un açığı olduğunu duymuştum). Derdim size açık kapatmanızı anlatmak değil, derdim sizin de başınıza gelirse diye söylüyorum html şablonlu bir sayfa include ederseniz menüleriniz çalışmayabilir, ya da jquery ile yaptığınız efektleriniz çalışmayabilir. Ajax çalışsa da çok ağır olabilir (sayfayı yaklaşık 15-20 defa yenileyecek kadar süre kaybı) ya da kilitlenebilir. Bunu aşmak için include ettiğiniz dosyanızın için deki html şablonlarını silin ve include edin.

Aslında mantıklı düşündüğünüzde, include'un sayfanıza, gösterdiğiniz sayfanın içeriğini eklediğini bildiğimize göre bir sayfanın içinde birden fazla html şablonunun olması hatalı olacaktır. html şablonundan kastım işte şunlar:


 
 
</head>
<body>
</body>
Tabi biz css dosyamızı scriptlerimizi nereye yazacağız. Onu da aynı mantıkla, dahil olacak sayfaya yazalım. Neticede sayfa çalıştığında include edilen sayfa ettiğimiz sayfaya dahilmiş gibi olacaktır...


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver