Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

YoWindow - Chrome Hava durumu Eklentisi

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 4 Ağustos 2012 Cumartesi — Saat: 08:24:00

        Uzun zamandır bir şeyler yazmıyorum. Son zamanlarda uğraştığım bir kaç eklenti var. Uğraşmaktan kastım incelemek, denemek. Kendim yazmadım yani :).
        Araştırmalarımda YoWindow diye bir hava durumu eklentisi karşıma çıktı. Biraz inceledikten sonra "Diğerlerine göre gerçekten müthiş" olmuş diye içimden gele gele söyleyebilirim. Bir çok ayrıntıyı karmaşaya mahal vermeden, hatta animasyonlarla ve arka tarafa köy, hava limanı, sahil, oryantal gibi temalar koyarak daha da güzelleştirerek çok güzel bir ortam sağlamış.
        Ayar penceresi de bir çok sade ve yeterli. Hava durumunuysa anlık olarak alabiliyorsunuz. Mesela o anki hava durumunuzun ve hava ısısının 1 saat sonra ya da bilmem kaç saat sonra nasıl olacağının tahminini görmek için sadece çubuğu sağa-sola hareket ettirmeniz yeterli. En güzel artısı da Türkçe dil desteği ve animasyonlarla süsleyip çok güzel bir arayüz sağlaması. Tabi siz zaman çubuğunu sağa sola hareket ettirdikçe günün istediğiniz zamanın nasıl bir görünümde olacağını göstermesi, yağmur yağdığında yağmur yağması şimşek çakması, kar yağdığında kar yağması da ekranda çok güzel. Bu arada ayın alacağı şekli bile animasyona yansıtmışlar. Anlaşılan bu iş için baya bir emek sarfedilmiş. Hem de çok. İşte bir video ve birkaç görüntü:
YoWindow'un nasıl çalıştığına dair bir video

"BÜYÜTMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ VE SAĞ-SOL YAPINIZ"

#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver