Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Tor Browser Flash Player Sorunu

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 12 Temmuz 2012 Perşembe — Saat: 12:17:00

        Güvenli internet olayı sayesinde çocuk profiliyle iyice kısıtlanmış olan bir yerde internete girerken twitter gibi sitelere girmek için http://twitter.com yerine https://twitter.com yazsak oluyor aynı şey eskiden facebook içinde geçerliyken şu an sorun çıkıyor. Yani koskoca ttnet'in filtresi bir s ile deliniyor. Bu ve diğer tüm sitelere girmek için daha kolay bir yol buldum. TorProject projesiyle geliştirilen tor adlı programla giriş yapabiliyorum.
       Tor, windowsta denemedim ama pardusta sadece sıkıştırılmış klasörü açıp, içindeki start-tor-browser'ı açarak işe başlayabilirsiniz. Tabi her zaman böyle yapmamız lazım. Bir de program, bilgisayarınızın saati yanlışsa çalışmıyor. Sorunlar için programın mesajlar kısmına bakabilirsiniz.
       Bir kaç çıkacak olan sorundan da bahsedeyim. Eğer linux kullanıyorsanız videolarınızı oynatamayabilirsiniz. Bu yapmak için tor browser açıldığında Araçlar>Eklentiler yolunu ya da CTRL+Üst Karakter (Shift)+A kısayolunu kullanarak eklentiler penceresini açıp Script Eklentisini kaldırın. Tor programını kapatıp yeniden açın ve bir video izlemeye çalışın. Hâlâ olmadıysa şuradan indireceğiniz sıkıştırılmış klasörün içindeki libflashplayer.so dosyasını plugins adında bir klasör oluşturup içine koyun. Bu klasörü de torun olduğu klasörün içindeki App>Firefox klasörünün içine yapıştırın. Hala olmadıysa aynı klasörü ev dizinini açıp, adres çubuğundan /.mozilla yazın ve geldiğiniz yere de yapıştırın.


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver