Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

5800 XM'ye Efekt Yüklemek

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 5 Haziran 2012 Salı — Saat: 01:20:00

       İşin ben başından şunları söylemem gerekir: Ben Türkçeyi mümkün olduğunca, elimden geldiğince düzgün konuşmaya ve yazmaya çalışan birisiyim. Günlüğü yazmaya başlamadan önce ve şimdiye kadar bunu sürdürdüm ve sürdüreceğim, sizin de bu yönde çaba sarfetmenizi, size gülen olursa onlara aldırmamanızı isteyeceğim. Çünkü ben "Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe" kitabını okuyup cesaret buldum. Bunu okuduğumda hadi bir cesaret diyip uygulamaya aldım. O günden bu güne de insanların davranışlarımı örnek aldıklarını farkettim ve bizzat onlardan duydum. Bu yüzden "hadi bir cesaret" olayını hep gerçekleştiririm. Başlıktaki efekt kelimesi ne o zaman diye sorarsanız söyleyebileceğim tek şey insanların bunları okuyabilmesi için. Çünkü insanların çoğu efekt diye arayacaktır. Tekrar aramamanız dileğiyle.

        Olayın edebiyat yönünü bırakıp konuya dönecek olursak, ben bu yazıda Efekt'e etkilem dedim. Şimdi işe koyulalım ki işiniz olmasaydı bu yazıyı okuyor olmazdınız. Bir öneride bulunarak devam edelim, Türk kullanıcıların ve meraklılarının yaptığı bir CFW (Custom FirmWare, düzenlenmiş bellenim) var ki kendilerine Çılgın Türkler diyen bir gurubun hazırladığı T.C.K adlı CFW. Sizde bu forum konusuna giderek inceleyebilirsiniz. Bunu tanıtmamın sebebi, normal kullandığımız Symbian işletim sisteminden çok daha hızlı, kararlı ve performanslı olması, dolayısıyla etkilemleri 5800'ın rahatça uygulayabilmesi. Yine de isterseniz orjinal işletim sisteminde deneyebilirsiniz.

        Yüklememiz gereken bir kaç şey var. Bunlardan ilki Animasyonlar. Bu paketten çıkan dosyalardan ilk başta PythonPack.sis dosyası kurun. Ardından UltraPowerModulePack.sis dosyasını kurun sonra Animenu Plus v2.00'ı ve son olarakta Animenu Plus-Fix.sis'i kurun. Şimdi yapmanız geren sadece Animenu Plus'ı açıp (muhtemelen Uygulamalardadır) Animationstan istediğiniz bir etkilemi seçmek. Şimdi de tek yapmamız gereken şey programın ana menüsünde bulunan kısayolla temalara (themes) gidip tema animasyonlarını seçeneklerden kapatıp tekrar açmanız. Bu son işlemi her etkilem değiştirmemizde yapmalıyız ki etkinleşsin.

       Eğer bir terslik varsa ROMPatcher'dan c2z ve Open4All RP+ yamalarını etkinleştirin. Her seferinde uğraşmamak için seçeneklerden add to auto diyerek kendiliğinden etkin olmasını sağlayabilirsiniz. ROMPatcherınız yoksa burdan indirip kurun.

       Bir sürü etkilem içerisinden en beğendiğinizi seçebilirsiniz ama benden size güzel bir öneri: Pipen Remix :)


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver