Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

I-SMS'le Farklı Bir Tarz

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 3 Ekim 2011 Pazartesi — Saat: 20:11:00

i-SMS, iphone telefonlarda bulunan baloncuk tipli mesaj ileti yapısını telefonlarınıza taşır. Geçmişi de gösteren grup yapısı sayesinde daha önceki attığınız iletiyi de görebilirsiniz. Grup ilkesi olarak kişileri alır. Her kişiyle yaptığınız yazışmaları ayrı ayrı gruplar. Böylece istediğiniz kişiyle geçmişte yaptığınız yazışmalarınızı inceleyebilirsiniz. Kişi arama, içerik arama gibi özellikleri sayesinde herhangi bir kişiyle olan yazışmalarınızı ya da iletinin içindeki herhangi bir metni kolayca bulabilirsiniz.
Zevkli arayüzüyle sizleri hiç sıkmaz hatta yazışmalarınızı daha zevkli hâle getirir. Kullanıcı dostu arayüzü tam üç tanedir. Ünlü sosyal ağ istemcisi Gravity yazılımının arayüzünü, iphone style arayüzünü ve i-sms sade arayüzünden birisini seçebilirsiniz. Bunlar işinizi gerçekten çok kolaylaştıracaktır. Programın mesaj bildiriminin olması ve bildirim temalarının dört farklı tema olması da artı yönünü gösterir. Programı Nokia yazılım mağazası olan ovi’den telefonunuz aracılığıyla ya da ovi.com’dan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İleti ayrıntılarını göz önüne serer. Sizin iletilerinizin yanındaki onay işareti sayesinde iletinizin karşıya iletildiğini anlayabilirsiniz.
Yazılım bir çok ücretli yazılımın aksine gelişmiş özellikleri ücretsiz olarak sunar. En çok işimize yarayacak olanı açılışta kendiliğinden başlamasıdır. (auto start – enabled) Özellik varsayılan olarak etkindir.
Artıları: ücretsiz olması, üç farklı yapıda ve kullanıcı dostu arayüz, sms gruplama, anlık geçmiş gösterme, ileti bildirimi.
Eksileri: Dil seçeneğinin olmaması, telefon kilidi etkinken ileti gelirse ileti bildiriminin tuşların önüne geçmesi (Bunun önüne kare tuşuna basarak geçebilirsiniz.)

Etiketler: i-sms, iphone, nokia

#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver