Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Pardus Podcast Yayına Başladı!

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 18 Şubat 2010 Perşembe — Saat: 21:57:00

    Evet, Pardus markası giderek büyüyor. Milli işletim sistemimiz olan Pardus'un şimdilik en son sürümü Pardus 2009.1 Telli Turna... Birçok güncelleme ve iyileştirmeleri içeren bu sürüm, Pardus 2009'dan Pardus 2010'a geçmeden önceki iki ara sürümünden ilki oluyor.
    Pardus'a olan yoğun ilgiden dolayı, kullanıcıların merakını gidermek için, haberleri daha yakından takip etmelerini sağlamak için şimdi de podcast yayına geçti. Podcast, aslında Apple'nın icadı da diyebiliriz. Pod'u ipod'dan alınmış, Cast ise yayınlamak anlamındaki broadcast sözcüğünden alınmıştır. İngilizce işte, kes kes yapıştır al sana yeni bir sözcük(!)... Her neyse konumuza dönecek olursak; podcast yayın nedir, daha da önemlisi bilmeyenlerimiz varsa Pardus nedir, Pardus'un 5. yılı, Akademik Bilişim, Pardus Piyangosu, Google Buzz, iPad ve sevgililer günü ile ilgileri bu podcastta (Türkçe karşılığı bulunana kadar mecburen çıkış adını kullanacağız, hiç istemediğim bir şey :( ) bulabilirsiniz...
    Aşağıdaki podcast yayınında, yukarıdaki belirttiğim konularda bir bilgilendirme konuşması var. mp3 olduğu için pek bi kota düşmanı olacağını sanmıyorum. Gönül rahatlığıyla dinleyebilirsiniz:


Rengini Tutturamadım ama neyse bakalım :)


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver