Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Amsn Türkiye Teması

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 18 Nisan 2009 Cumartesi — Saat: 16:57:00

Merhabalar.
Eğer hâlâ Amsn'yi edinmediyseniz lütfen edinin artık, çünkü genel ağınız normalde bağlı oldukça msn'nize de girememe şansınız %1. Hatta hiç yok diyebilirim. Çünkü live msn ne zaman hata verse Amsn ile bağlanmaya çalışırım ve de hep başarılı olmuştur. Gelecekte başarısının kuşkusuz olacağı bu programı şuradan edinebilirsiniz(ücretsiz ve her ortama(işletim sistemi) uygun).

Amsn'ye yeni arayüz eklemek için şunlar gerekli demeden önce yaptığım bir Amsn Türkiye Yaşamı adlı bir arayüz tasarladım... İlk önce onu tanıtmak gerek...
Ön izlemeye bakınız... Ve arayüzü şuradan indirebilirsiniz...
Türkiye Amsn Arayüzü;

Bu Arayüz, Türkiye için hazırlanmış bir amsn(msn istemcisi) arayüzüdür. Kurmak için kısaca şu komutları(linux için) verebilirsiniz(arayüzünüzün masaüstünüzde olduğunu varsayıyoruz.) Sıkıştırılmış dosyadan çıkarınız ve;

su
cp -dir /home/kullanıcı_adınız/Desktop/Türkiye /usr/share/amsn/skins/

Eğer windows kullanıyorsanız temanızı sıkıştırılmış dosyadan çıkarınız ve;

C:/Documents and Settings/Orhan/amsn/skins


1) "pixmaps" resimleri Türkiye'ye uyarlanacak.(TAMAM)
2) "pixmaps" resimlerinin var olan hataları giderilecek. (TAMAM)
3) "pixmaps" resimlerinin "fare üstü" etkilemleri yapılacak. (TAMAM)
4) "pixmaps" loganim.png Türkiye ile değiştirilecek, imghide_hover.png, vb. renklendirilecek, logolinmsn.png değiştirilecek, alarm.png vb. değiştirilecek, back_alt.png vb. değiştirilecek, tab_current.png vb. düzenlenecek. (TAMAM)
5) "displaypic" klasöründeki resimler düzenlenecek. (TAMAM)
6) "sounds" klasörü içindeki sesler Türkiye'ye uyarlanacak (ileti geldiğinde kuşlar ötecek, alarm olduğunda Timbani çalacak, titreşim geldiğinde Elektrik sesi verilecek, yeni e-posta geldiğinde eklektronik gitar uyarı verecek, oturum açılma uyarısında at kişnemesi olacak, oturum kapatma uyarısında kartal ötecek).(TAMAM)
7) "desktop-icons" klasörü içindeki simgeler düzenlenecek (TAMAM)


#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver