Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

ANAYURT ANADOLU

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 19 Ekim 2008 Pazar — Saat: 12:46:00

Bayağıdan beri dosyalarım arasındaki belgelerden birisi olan bir yazıyı daha doğrusu bir haberi sizlerede göstermek isterim. Herkes  bizim orta doğudan geldiğimizi söyler. Evet doğrudur belki de. Ama biz buraya geldiysek bile bence birbirimizle önceden haberleşerek geldik. Yani rastgele kuraklıktan, savaştan vs... kaçtığımız için değil de akrabalarımızın yanına geldik. Aşağıdaki sizler için dosyamdan abby finereader yardımıyla taradığım belgeyi okursanız beni daha iyi anlacaksınız. Bu da bir yandan şöyle bir şeyi çok açık ve net bir şekilde çürütüyor ki:
BİZ HİÇKİMSEYİ YERİNDEN EDİP KOVMADIK(yunanlılar vs...). BİZ ZATEN BURADAYDIK. O YÜZDEN BAŞKA BAŞKA DEVLETLER GELİP DE DEMESİNLER:

--"BURASI BİZİM TOPRAĞIMIZDIR, BİZİM KUTSAL YERLERİMİZİ SİZ ALDINIZ", diye... Buyrun belgeyi bir de siz okuyun.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANAYURT ANADOLU

    Prof. Dr. Ekrem Memiş, Türkler'in Anadolu'ya Malazgirt Zaferi'yle girdiği ve bu zaferle Anadolu'nun 1071'de el değiştirdiği iddiasını çürüttü. Arkeolojik buluntular ve bilgi, belgeler Anadolu'ya 1071 Malazgirt Zaferi'yle girilmediğini ortaya çıkardı. Anadolu'ya Malazgirt Zaferi'yle girildiği yanlışını düzeltmeye çalışan Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ekrem Memiş, "Anadolu Türkler'in ikinci yurdu değildir. Anadolu Türkler'in anayurdudur. Anadolu'da bundan 8 bin yıl önce de Türk devletinin varlığı belgelerle kendini gösteriyor. Bu yanlış öğrencilere öğretiliyor" dedi.

ÇİVİ YAZILI METİN
    Memiş, tezini belgelere dayanarak şöyle anlattı: "Elimizdeki metinler M.Ö.2 bin 200'lere ait bir olayı anlatıyor. Akat Kralı Mezapotamya'dan gelmiş. Fırat nehrini geçmiş ve Anadolu'ya geçmiş. Anadolu'da o zaman küçük küçük şehir devletleri var. Bu küçük şehir devletlerinden 17'si Hatti Kralı Pampa'nın önderliğinde bir araya gelmişler ve Akat Kralı'na karşı vatanlarını korumak için mücadele etmişler. Bu 17 kraldan biri de çivi yazılı metnin 15. satırında geçen Türki Kralı İlşu-Nail'di.

    Burada geçen Türki kelimesinin Türk olduğuna şüphe yok. 2 bin yıl da buradan koyduğumuzda 4 bin 250 yıl önce Anadolu'da Türk kavmi olduğu gerçeği karşımıza çıkıyor." Memiş, bu Türk krallığının da Hurri isimli bir kavimden geldiğini belirterek, bu kavmin M.Ö. 3. binde yaşadığını ve dillerinin Türkçe ile aynı dil grubuna girdiğini söyledi. Türki krallığını oluşturan grubun bu kavimden geldiğini ileri süren Memiş, çok geriye gidildiğinde kavmin soyunun 6 binlere dayandığını anlattı. Memiş, "2 bin de milattan sonraki dönemi eklediğinde 8 bin yıllık geçmiş ortaya çıkıyor" dedi.

KÜLTÜRLERDE KOPUKLUK YOK
    Yazılı metinlerden Hunilerdin geçmişlerinin 3. bine gittiğini kaydeden Ekrem Memiş, "Fakat işin bir de arkeolojik boyutu var. O günden bu güne gelen bir 3 kültür var. İlki neolitik köy kültürü. Onu takip eden 5 binlerde kalkolitik kültür var. Köylerin yerini şehirlere terk ettiği dönem. 3. dönem ise eski tunç çağı. Şehir kültürünün tamamen oluştuğu dönem. Bu üç kültür arasında hiçbir kopukluk yok. Bu kopukluğun oluşmaması kavmin değişmediğine işaret ediyor" dedi.

TÜRK ADINI TAŞIYAN İLK DEVLET: TURKİLER
    Ekrem Memiş, Huriler'in Anadolu'nun doğu bölgelerinde yaşayan en eski sahiplerinden biri olduğunu ve Anadolu'nun Türkün ikinci vatanı olmadığı, hatta anayurdu olduğunu söyledi. Göktürk Devleti'nin de ilk Türk adını taşıyan devlet olduğu tezini de çürüten Memiş, Hureler'in devamı olan ve M.Ö. binlerde yaşayan Türki Krallığı'nın Türk adını taşıyan ilk devlet olduğunun altını çizdi.

YETKİLİLER KULAK VERSİN
    "Türk tarihini Hunlar'la başlatıyoruz. Hunlar Orta Asya'da büyük bir devlet kurmuşlar ama ilk değiller. Yetkililerin bu serzenişe kulak vermesi gerek. Çocuklarımıza yanlış bilgiler veriyoruz. Biz buralara sonradan gelmedik. Hep vardık. Bu toprakların o tarihlerden bu yana bizim olduğu gerçeğini görmezlikten gelemeyiz. Ders müfredatlarına bunlar istenmeli" diyen Memiş, yeni araştırmaları gözden geçirmek gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Ekrem Memiş#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver