Orhan Gazi Kılıç

"Allah'ım sen beni, milletime ve devletime faydam dokunmadan alma"

Python Görsel Eğitim Serisi - 4

Yazar: Orhan Gazi KILIÇ — 22 Nisan 2008 Salı — Saat: 16:07:00

Ek4:
Arkadaşlar, Dinçer Aydın'ın çevirisi olan bir "Python Kullanma Klavuzu'nu" internette çok aradım fakat bulamadım. Nerede bulduysam hepsi de Dinçer Aydın'ın sitesine yönlendirdi fakat Dinçer Aydın'ın da sitesi uzun zamandır kapalıydı ve indirilmiyordu.
Bende en sonunda üşütmek üzereyken(çünkü sizlerle paylaşmayı çok istiyordum ve sitelerde de olmayınca kimsede yoktur diye düşündüm) bir forumda e-kitap nasıl yapılır, daha doğrusu ofis belgesi Sanal(dijital) ortama nasıl aktarılır konulu bir makaleye denk geldim ve iyi ki daha önce yazdırmışım Türkçe'ye çeviriyi diye düşündüm.
Uzun bir araştırmadan sonra nasıl yapılacağını öğrendim(ABBYY FineReader adlı programla yapılıyormuş, tarayıcıdan aktarılan belgeleri tanıyarak kelimelere çeviren bir program.) Uğraştım ve en sonunda belgelerimi Sanal(dijital) ortama aktardım.

Buradan indirebilirsiniz. Başlamak isteyenlere mutlaka okuyun diyebileceğim 70 sf'lık bir kitap.
Dosya Formatı: *.pdf
Görüntüleyen Önerilen Program: FoxitReader
Dosya Boyutu: 420 kb
Word için dosyayı buradan indirebilirsiniz
Dosya Formatı: *.doc
Görüntüleyen Önerilen Program: Office Word 2007
Dosya Boyutu: 522 kb

Not: Eğer programlama dillerini öğrenmek istiyorsanız okumaktan korkmamalısınız. Ben eskiden okumayı hiç sevmezdim, fakat son zamanlarda okuldaki hocalarımında baskısıyla gerçektende çok zevkli bir iş olduğunu öğrendim ve öğrendiğimiz bilgilerin %70-80'i okumakla olduğunu farkettim. Gerçekten çok zevkli bir iş. Bırakın arkadaşlarınız entel desin, aldırmayın!, saç şeklinizi değiştirdiğinizde dedikleri şeyleri umursamadığınız gibi bunu da umursamayın, görün bakın alışacaklar!.. Göz kırpan
www.turkpython.net 'de pythona önem veren bir sitedir. ziyaret etmenizde fayda var.


Benden bu kadar. herhalde dahafazla bulamam. Bulursamda gene eklerim ama bu kadar sık aralıklarla değil.

Hayırlı Günler...#orhangazikılıç #yazılımcı #programcı #mühendis #oyuncu #vatanperver